10.11.2014

WHO IS WHO?

Kilka dni temu odbyła się premiera kolekcji Anji Rubik dla Mohito. Byłam strasznie ciekawa jaka okaże się kolekcja bo styl polskiej modelki ogólnie podoba mi się (choć nie zawsze). W mediach prześcigano się kto dowie się więcej na temat kolekcji, było o niej głośno. A gdy przyszła pora pokazu okazało się,że kolekcja jest ładna ale wydaje mi się ,że wiele osób rozczarowała. Chociaż sama modelka mówiła o tym,że stworzyła kolekcję,która składa się z ponadczasowch krojów i kolorów, spodziewałam się trochę bardziej nowatorskiego podejścia do projektu (ale koszulę z frędzlami uważam za świetny pomysł). Kolekcja oczywiście spodobała mi się, ale nie była ona charakterystyczna jak np.: kolekcja Alexandra Wanga dla H&M.
Czytając kilka recenzji z pokazu przyszła mi do głowy pewna myśl: dlaczego modelki ,aktorki projektują, piosenkarki występują w filmach, a projektanci staja się fotografami itd. Przecież "rodzimy" zawód i talent do tego zawodu pomógł im zaistnieć. Rozumiem,że jakaś piosenkarka chce się zająć fotografią czy projektowaniem, ale nie musi to być ogłaszane na pierwszej stronie portalu plotkarskiego czy gazety. Próbowanie nowych rzeczy jest ok ,a jeśli w podobnej dziedzinie to nic dziwnego ,ale przecież nie każdy malarz będzie dobrym muzykiem( a przecież i to i to jest sztuką). Najważniejszy jest talent. Jeżeli jakaś modelka okaże się świetną projektantką to super, ale nie każda modelka tylko dlatego że jest kimś w świecie mody a jej nazwisko jest rozpoznawalne będzie dobrą projektantką.

ALEXANDER WANG x H&M

ALEXANDER WANG x H&M

Wydaje mi się,że dużo robi też znane nazwisko: jeżeli kolekcja Mohito będzie miała metkę z nazwiskiem Anji Rubik kupi ją więcej kobiet, a kolekcję Croppa zaprojektowaną przez Izę Lach więcej nastolatek niż gdyby te znane osoby nie współpracowałyby przy tworzeniu kolekcji to pozostaje jeszcze tylko jedno pytanie: ważniejsze jest kto się pod czym podpisał i jaka to marka a czy jak to wygląda?

M.

5 komentarzy:

 1. Znane nazwisko nie robi dużo, znane nazwisko robi WSZYSTKO!
  Ludzie często bez talentu i żadnego poczucia smaku znajdują się przez przypadek w odpowiednim miejscu i czasie i nagle z nikogo stają się wielkimi gwiazdami, a potem przeskakują z dziedziny na dziedzinę i tak sobie wiodą cudowne życie miodem i mlekiem płynące. To przykre, że często ci, którzy zasługują na coś, nie mogą tego dostać lub czegoś osiągnąć, przez innych, często wstawionych ludzi ;(

  mój blog- ultradefensless

  OdpowiedzUsuń
 2. Akurat dla mnie jej kolekcja się nie podoba, ale na pewno znajdzie się wiele osób które kupią jej ciuchy dla samego nazwiska. Tak jest zawsze i nic tego nie zmieni.
  http://jeanettegloves.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem te kolekcje to głównie chwyt marketingowy. Zastanawiam się, jaką rzeczywiście rolę w projektowaniu odgrywa znana postać. Co nie zmienia faktu, że kolekcja podoba mi się, aczkolwiek charakterystyczna nie jest wcale.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaję mi się, że w tych kolekcjach w cale nie chodzi o sztukę projektowania ubrań, lecz niestety o pieniądze. Wiadomo, że obojętnie jak okropna by nie była kolekcja Anji Rubik to i tak Mohito dużo na tym zarobi.

  http://gretarosemary.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Mimo wszystko, mimo tej szerzacej się komercji; wiadomo- kazdy goni za pieniądzmi. W kolekcji jest kilka fajnych ubran ;)
  mozemy obserwować ;) www.vaguue.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

DZIĘKUJĘ ZA KAŻDY KOMENTARZ I OBSERWACJĘ - DZIĘKI TEMU WIEM,ŻE SĄ PO DRUGIEJ STRONIE OSOBY KTÓRE CZYTAJĄ TO CO PISZĘ :)

NIE MUSICIE ZOSTAWIAĆ LINKÓW TO SWOICH BLOGÓW -ZAWSZE SPRAWDZAM KAŻDY PROFIL PRZYPISANY DO KOMENTARZA.

ZAPRASZAM DO OBSEROWANIA :)